ورود سه شنبه ، 6 اسفند ، 1398
حداقل
جستجو
حداقل
آرشیو
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 268   |  دفعات بازدید : 1722   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان از 27 مهر ماه

22 مهر, 1393
آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان از 27 مهر ماه

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خبر داد:

آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان از 27 مهر ماه وام یک میلیون تومانی برای زائرین

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی در خصوص سهمیه عمره دانشگاهیان در سال جاری گفت:با پیگیری های ستاد عمره از سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری 17500 سهمیه به ستاد اعلام شد که در این مرحله 15 هزار نفر از دانشجویان و 2500 هزار نفر از اساتید به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

وی افزود:ثبت نام دانشجویان برای عمره، از روز یک شنبه 27 مهر لغایت 10 آبان ماه در سایت لبیک به نشانی
www.labbayk.ir در سه گروه اساتید،دانشجویان پسر مجرد و متاهلین آغاز خواهد شد و قرعه کشی بعد از عاشورای حسینی به صورت اینترنتی انجام و زائرین اصلی و ذخیره اعلام خواهند شد.
رئیس ستاد عمره دانشگاهیان به تفاوت اصلی عمره دانشگاهیان در سال جاری با سال های قبل اشاره کرد و گفت:دانشجویان اصلی و ذخیره ای که در قرعه کشی انتخاب می شوند، باید دوره های آموزش مجازی را طی کنند و در صورت موفقیت در این دوره ها، مجاز به اعزام به سرزمین وحی خواهند بود.
رئیس ستاد عمره در خصوص ارائه تسهیلات به زائرین دانشجو گفت: با انعقاد تفاهم نامه ستاد با بانک تجارت مقرر شد به دانشگاهیان اعزامی به عمره و عتبات 1 میلیون تومان وام قرض الحسنه تعلق بگیرد.
فقیهی در خصوص اعزام دختران به عمره گفت: هنوز مشکل اعزام دختران مجرد به عمره حل نشده است و فقط متاهلین به عمره اعزام خواهند شد.
وی افزود:دانشجویان متاهل که اخیرا ازدواج کرده اند در قرعه کشی دارای اولویت هستند.
رئیس ستاد عمره در سوالی در خصوص افزایش سهمیه عمره گفت:باتوجه به اینکه 6 میلیون نفر از مردم در نوبت اعزام به عمره هستند امکان اخذ سهمیه بیشتر از سازمان حج وجود ندارد و در حال حاضر بیشترین سهمیه بدون نوبت در اختیار دانشجویان است.
فقیهی گفت:دانشگاهیان در کل دوران تحصیل و تدریس فقط یکبار می توانند از سهمیه عمره دانشگاهیان استفاده کنند.همچنین دانشجویانی که در دوره مجردی به عمره اعزام شده اند امکان اعزام به صورت متاهلی را نخواهند داشت

گروه : عمومی  |  
آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان از 27 مهر ماه
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت