سرپرست دانشگاه آزاد کازرون/ عزت و اقتدار زن به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود آمد
Posted on اسفند 08, 1397 14:57

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت:‌ به برکت نظام جمهوری اسلامی زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه علوم توانسته‌اند پابه‌پای مردان رشد کنند.

   سرپرست دانشگاه آزاد کازرون/ عزت و اقتدار زن به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود آمد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت:‌ به برکت نظام جمهوری اسلامی زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه علوم توانسته‌اند پابه‌پای مردان رشد کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کازرون، جمال‌الدین الوانی صبح امروز در مراسم جشن میلاد فرخنده حضرت زهرا(س) که در دانشگاه آزاد اسلامی وحد کازرون  برگزار شد با تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) و هفته گرامیداشت مقام زن گفت: پیامبر بزرگ اسلام(ص) بهترین لقب(ام‌ابیها) را به حضرت زهرا(س) اهدا کرد و این نشان از شخصیت حضرت زهرا  بود، شخصیتی که دارای ویژگی‌های خاص خود است. دختر گرامی پیامبر اسلام  از مادری به‌نام خدیجه، همسر امام نخست شیعیان، مادر امام حسن و امام حسین(ع) بوده است.

وی با بیان جایگاه رفیع زن و مادر در جامعه افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه علوم توانسته‌اند پا به‌پای مردان رشد کنند و امروز درصد بالایی از زنان سکان مدیریت کلان کشور، تخصص و حرفه‌های ارزشمندی را به عهد دارند و حتی بخشی از دانشمندان و محققان جامعه ما زن هستند.

رئیس سابق دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون نیز با تبریک این روز خجسته گفت: دانشجویان باید الگو را از این کوثر عالم حضرت زهرا(س) بگیرند و بیشتر در مورد شخصیت آن حضرت تحقیق و پژوهش کنند تا متوجه ارزش و جایگاه زن در اسلام شوند.

حجت‌الاسلام محمدصادق بینا در مورد ازدواج آسان با بهره‌گیری از سنت پیامبر گرامی اسلام(ص) اظهار کرد: با دوری از مدگرایی و غرب‌زدگی به ازدواج ساده پایدار روی آورید تا در زندگی عاقبت‌به‌خیری نصیبتان شود و اگر در دوران دانشجویی ازدواج کنید از تخفیف کامل یک‌ ترم هزینه شهریه دانشجویی معاف هستید.

بینا با بیان اینکه امروز زیادشدن آمار طلاق در جامعه حاصل دیدگاه‌ها و انتظارات غلط و بالارفتن سطح توقعات بیجای زوجین از همدیگر است، افزود: شما که از فراد تحصیل‌کرده جامعه هستید ازدواج را با آگاهی بیشتر و خواسته‌های کمتر و منطقی انجام دهید و در ادامه زندگی از تجربه دیگران برای دوام و استحکام زندگی بهره بگیرید؛ اما توجه داشته باشید دخالت‌ها بیجای دیگران و خانواده‌ها ممکن است حساسیت‌هایی را در زندگی ایجاد کند و منجر به جدایی شود.

به گزارش آنا، این مراسم جشن باشکوه همراه با برنامه‌های شاد و متنوع ازجمله مداحی سیدعلی حسینی‌نژاد یکی از مداحان مطرح کشوری و اعزامی از شهر مقدس قم و نواختن سرود جمهوری اسلامی به‌صورت زنده از سوی دسته موزیک پادگان ارتش جمهوری اسلامی ایران، اجرا و شعر و سرود توسط نونهالان مرکز پیش‌دبستانی گروه آریا همراه بود.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/